"Ergenekon II" Mars Kolonisi

Ergenekon II

KATALOG №

#32001

MARKA

Cover Model

ÖLÇEK

1/4800

BOYUTLAR [B x E x Y]

455 x 305 x 80 mm

"Gelecekte nasıl bir dünya düşlüyorsunuz?" temalı bir okul projesi sonunda ortaya çıkan bu bilim kurgusal ürün değişik malzemeler kullanılarak hayali bir uzay üssü şeklinde yapılmıştır. Profesyonel bir görünüş için maketin ölçeklendirilmesi ve karanlıkta parlaması için de bazı bölümlerinin fosforlu boya ile detaylandırılması ürünün görselliğini arttırmaktadır.

ERGENEKON II MARS KOLONİSİ


Bir Türk Dünyaya Bedeldir. O halde 70 milyon 586 bin 256 Türk ne olacak?

Çok da fazla uzak olmayan bir gelecekte gerçekleşen bu destansı olayın başlangıcı aslında 24 Temmuz 1924 yılına, Lozan Barış Antlaşması'na dayanıyor. Yüzyılların acısını çıkarmak isteyen Düvel-i Muazzama* ve içerideki işbirlikçileri muazzam bir zaferle taçlanmış bu antlaşmayı hiç bir zaman içlerine sindirememişlerdi. Yüce Önder'inin "Yurtta Sulh; Cihanda Sulh" ilkesi doğrultusunda yapılanan bu genç Cumhuriyeti yıpratmak, parçalamak ve yok etmek amacı ile kahpece ve acımasızsa her türlü saldırıyı yıllar içinde arttırarak sürdürmüşlerdi. Öyle ki üç sene işgal altında inleyen bir milleti işgalcilere karşı soykırım yapmakla bile suçlamışlardı. Yüzyıllarca ekmeğini yediği ülkeye Büyük Savaş esnasında isyan eden Ermenilerin yüzsüzlükleri ve genç Cumhuriyet'in daha küçükken başını ezme maksatlı isyanların bastırılması dahi zaman içinde soykırım olarak nitelenerek bu büyük milletin karşısına çıkarılmıştı. Yüce Önder'inin ebediyete intikali ile tekrar ortaya çıkan hainlerce durdurulan Türk Devrimi yarım kalmış; çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen bir toplum yaratılmıştı. Toplumun eğitim seviyesi düşük, sorgulamayan, yorum yapmayan ve avantaya düşkün bu kesimi önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha sonra da istiklâl ve istikballerini kaybederek seçtikleri basiretsiz ve beceriksiz yöneticiler ile ülkenin kötü yönetilmesine, ilk yıllardaki dinamizm ve özgüvenin yitip gitmesine sebep olmuşlardı.

DNA yapısında göçmen genlerini halâ taşıyan, üzerindeki baskılardan ve haksızlıklardan bunalan Türk Milleti sonunda kendisine binlerce yıl yurtluk etmiş Anadolu'yu terk etmeye karar verdi. Demir dağı eritip Orta Asya'dan önce Anadolu'ya sonrasında üç kıtaya yayılan bu kahraman Millet bu kez demirden dağlara binip uzaya açılacak ve Güneş Sistemi'nin dördüncü gezegeni olan 55,758,006 km. uzaklıktaki Mars'a gidecekti. Mars'ın seçilmesindeki en önemli etken Kızıl Gezegen'in ince bir atmosfere sahip olması ve meteor kraterlerinin yanında Dünya’daki gibi volkan, vadi, çöl ve kutup bölgelerini içeren çehresiyle yer benzeri bir gezegen olmasıydı. Ayrıca dönme periyodu ve mevsim dönemleri Dünya'nınkine çok benzeyen Mars'ta canlı yaşam formu da bulunmamaktaydı. Özellikle bu büyük bir avantajdı, çünkü ileride kimse Türkleri Marslılara karşı soykırım yapmakla suçlayamayacaktı.

Gidiş hazırlıkları esnasında doğal olarak çok büyük tartışmalar yaşandı. Bir kısım ahali, uzay gemilerinde takunya giymenin emniyet ve gürültü açısından men edilmesini şiddetle protesto ederek kalmaya karar verdi. Kıble yönünün tayini ve henüz hac kotası bulunmayan Mars'tan hacca nasıl gidileceği gibi mutlaka ulemaya danışılması gereken derin dini konular da bu ahalinin Dünya'da kalıp dinini doya doya yaşamasında etkili oldu. Bir kısım kontrolsüz üreyen rahatsız toplum ise seçilen isim konusunda ayrılık çıkardı. Bunlar, Ergenekon isminin ırkçı, şoven, faşizan, militarist, statükocu, laikçi ve halkların eşitliğine aykırı olduğunu ileri sürerek Keko olarak değiştirilmesini istedi. Korsan CD ve kitapların serbest dolaşımı, kumanda panelindeki yazıların iki dilde yazılması, uzay araçlarına eski isimlerinin iade edilmesi gibi artık Türk Milletini bezdirmiş ezberlerin tekrar tekrar ifade edilmesi sonucunda bunların Dünya'da bırakılmasına karar verildi. Sıra numaralı cumhuriyetlerini kurup, beslendikleri yabancı ülkeler ile karı-koca hayatı yaşamak isteyen bu % 60'lık iki kesim nihayet amaçlarına ulaşmış ve rahatlamışlardı.

Sonuç olarak 28 milyon 234 bin 502 Türk Evladı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve hepimizin muhterem annesi Zübeyde Hanım'ın aziz naaşlarını da yanlarına alarak uzun yolculuklarına başladı. İlk koloni olan ERGENEKON II için seçilen yer Aureum Cornu ya da Aureum Chaos (Golden Horn / Haliç) adı verilmiş 4.4° güney enlemi ve 27° batı boylamındaki 368 km genişliğindeki bir zamanlar su olduğuna inanılan devasa kanyon sistemiydi.

Beş bin yıllık tarih yazılmaya devam ediyordu.

ÖZELLİKLER

YAPILAR:
(0) Görev Kontrol Bilgisayarı Ek Binası
(1) Görev Kontrol Kulesi
(2) Cephanelikler
(3) Kimya Laboratuarları
(4) Silah Departmanı
(5) Ana Bilgisayar Departmanı
(6) Tıp Merkezi
(7) Astrofizik Laboratuarları
(8) Teknik Departman
(9) Teknik Deney Laboratuarları
(10) Jeoloji Laboratuarları
(11) Yaşam Üniteleri
(12) Yakıt Depoları (Yanıcı olmayan)
(13) 3 Numaralı Nükleer Enerji Tesisi
(14) Sosyal Tesisler Departmanı
(15) Hidroponik Çiftlikler
(16) 1 Numaralı Nükleer Enerji Tesisi
(17) Yaşam Destek Ekipmanı Depoları
(18) Yaşam Destek Sistemleri Departmanı
(19) Gözlemevi
(20) Bakım Kademesi
(21) 2 Numaralı Nükleer Enerji Tesisi
(22) Derin Uzay İzleme İstasyonu
(23) Kimyasal Malzeme Depoları (Yanıcı olmayan)
(24) Teknik Malzeme Depoları
(25) Yabancı Yaşam Araştırma Departmanı

YERLEŞİM PLANI:
(A) 3 Numaralı Uçuş Podu
(B) 1 Numaralı Uçuş Podu
(C) 2 Numaralı Uçuş Podu
(D) 4 Numaralı Uçuş Podu
(E) 5 Numaralı Uçuş Podu
(F) Lazer Bataryaları (5 adet)
(G) Yerçekimi Kuleleri (8 adet)
(H) Ulaşım Tüpleri (Yaygın)
(I) Yanıcı Madde Depoları (7 adet)
(J) Nükleer Yakıt Siloları (8 adet)
(K) Radyo Teleskop

Konum: Aureum Cornu / Aureum Chaos = "Golden Horn" / Haliç (4.4° güney enlemi - 27° batı boylamı)
Nüfus: 2,823,450 kişi (Azami kapasite toplam 10 kolonide 30 milyon)
Şahin Uzay Aracı Sayısı: 250
Böcek Mars Aracı Sayısı: 400

* Düvel-i Muazzama: Büyük devletler (Birinci Dünya Savaşı'ndan önce; İngiltere, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Japonya, Rusya, Avusturya-Macaristan, İtalya ve Çin).

"Ergenekon II" Mars Kolonisi (Plan)

"Ergenekon II" Mars Kolonisi (Amblem)

Mars: Kızıl Gezegen

Aureum Cornu / Aureum Chaos = "Golden Horn" / Haliç

"Ergenekon II" Mars Kolonisi

"Ergenekon II" Mars Kolonisi

"Ergenekon II" Mars Kolonisi

 

2 Numaralı Uçuş Podu

Nükleer Yakıt Siloları

Sosyal Tesisler Departmanı

Görev Kontrol Kulesi

5 Numaralı Uçuş & Nükleer Yakıt Silosu

Hidroponik Çiftlikler

"Ergenekon II" Mars Kolonisi

Şahin Uzay Aracı

"Ergenekon II" Mars Kolonisi

 

A

Metinde geçen kişiler, olaylar ve yerler hayal ürünüdür.
Gerçek kişi, olay ve yerler ile ilgili benzerlikleri tamamen rastlantısaldır.

#32001 "Ergenekon II" Mars Kolonisi Projesi

12.08.2017