McFarlane Logo

ÇÖL PİYADESİ

Army Desert Infantry Grenadier

KATALOG №

102405 (McFarlane's Military™: Second Tour of Duty)

MARKA

McFarlane Toys

ÜRETİM YERİ/TARİHİ

Çin / 2005

ÖLÇEK

1/12

BOYUTLAR [B x E x Y]

160 x 53 x 166 mm

PARÇA SAYISI

3

ZORLUK

13 yaş ve yukarısı önerilir

Bu ayrıntılı figür, Amerikan Ordusu piyadesinin çöl kamuflajlı, muharebe teçhizatlı ve M203 bombaatar takılmış M4 saldırı tüfekli askerini simgelemektedir. Boyun, omuzlar ve bilekler olmak üzere beş eklem noktası hareketlidir. Tüfek ve tabanca çıkarılabilir parçalardır. Statik maket altlığı ile sergilenmeye hazır durumdadır. McFarlane Toys firmasının İkinci Irak Seferi asker figürleri, Modern Amerikan silahlı kuvvetlerinin altı yeni örneğinden oluşmaktadır. Gerçekçi duruşları ve donanımları ile bu aksiyon figürleri şimdiye kadar üretilmiş en gerçekçi ve doğru askeri figürlerdir.
(Ne Amerikan Savunma Bakanlığı ne de herhangi bir birimi, bu figürün doğruluğunu onayladığını ya da tasvip ettiğini beyan etmemiştir.)

ÇÖL PİYADESİ


PİYADE

Piyade, savaş alanında yaya çarpışan asker ya da asker sınıfına verilen isimdir.

Piyadenin geçmişi ilk düzenli savaşlara değin iner. İlk piyadelerin donanımı olan kılıç, ok ve mızrak sürekli gelişerek günümüzde yerini otomatik tüfeklere ve roketatarlara bırakmıştır. Atlı Moğol orduları nedeniyle piyadenin savaştaki öneminin çok azaldığı 12. yüzyıl dışında, piyade birlikleri eski çağlardan beri orduların en büyük ve önemli birimi olmuştur. Piyadenin temel görevi geçmişte olduğu gibi günümüzde de belirli bir araziyi ele geçirmek ve elde tutmak, gerektiğinde düşman topraklarını işgal etmektir.

Grenadier terimi başlarda muharebede özellikle sadece el bombası atan askerler için kullanılmışsa da günümüzde teçhizatı bombaatar ya da bombaatar monteli piyade tüfeği olan piyadeleri tanımlamak için kullanılır. Fakat her halükarda Grenadier kelimesi elit birliklere verilen geleneksel bir tanımlamadır.

ORDU ÇÖL PİYADESİ 'BOMBACI'

Görev tanımı:

Tüm küçük birlik muharebe operasyonlarının temel unsuru olarak Bombacı, silahı ile taktik ve baskın tarzındaki ateşleriyle düşman üzerinde baskı kurarak ani ve yıkıcı bir güçle düşman hedeflerini imha eder.

Teçhizatı:

  • Çöl kamuflajlı eğitim elbisesi (BDU: Battle Dress Uniform),

  • Muharebe teçhizatı,

  • Özel Kuvvetler için modifiye edilmiş (SOPMOD: Special Operations Peculiar Modification) M203 bombaatar monteli M4 saldırı tüfeği.

The seal of the U.S. Department of the Army

Members of Florida's 53rd Infantry Brigade, one of 15 enhanced separate brigades in the ARNG, were deployed to Jordan to protect Patriot air-defence batteries during Operation.
Ordu Ulusal Muhafızlar (ARNG: Army National Guard) içerisindeki 15 takviyeli müstakil tugaydan biri olan ve Irak Harekatı'nda Patriot hava savunma bataryalarını korumak maksadıyla Ürdün'de konuşlandırılan Florida 53'üncü Piyade Tugayı bağlı askerler.

Army Desert Infantry Grenadier

 

Army Desert Infantry Grenadier (Kit)

Army Desert Infantry Grenadier (Contents)

M4 assault rifle + M203 grenade launcher attachment

Army Desert Infantry Grenadier

Army Desert Infantry Grenadier

Army Desert Infantry Grenadier

Army Desert Infantry Grenadier

Army Desert Infantry Grenadier

Army Desert Infantry Grenadier

P

McFarlane Worldwide, Inc. 15155 Fogg Street, Plymouth MI 48170, USA
Tel: 001 (734) 4143500

Büyük Mavi Yayıncılık ve Reklamcılık, Kalıpçı Sok. No: 111/1, Teşvikiye / İstanbul
Tel: +90 212 2910689 (4 hat) Faks: 2910675

Ana Britannica, Cilt 18, Sayfa 32

#11002 Army Desert Infantry Grenadier

11.12.2018